تبلیغات
مسابقات ملی فجرکاپ - مطالب اسفند 1394
 
مسابقات ملی فجرکاپ
National Championship Fajr Cup
پنجشنبه 6 اسفند 1394 :: نویسنده : دبیرخانه المپیاد ملی فجرکاپ
چهارمین دوره مسابقات رباتیک جشنواره شکوفا باز هم با درخشش نمایندگان اروم ربات همراه بود.
در ابن دوره از رقابت ها که طی روزهای پنجشنبه 29 بهمن و جمعه 30 بهمن 94 با شرکت بیش از 2000 نفر در قالب 900 تیم در 9 لیگ مسابقه ای و 1 لیگ نمایشگاهی در محل دائمی نمایشگاههای بین المللی تهران برگزار شد تیم های رباتیک اروم که در قالب تیم رباتیک منطقه18تهران در این رقابتها حاضر بودند نتایج قابل قبولی گرفتند وموفق شدند در مجموع 9لیگ مسابقه ای پس از تیم رباتیک منطقه 1 در جایگاه دوم قرار بگیرند.
در لیگ نوریاب پس از رکورد گیری از تیم ها در مرحله اول، عرشیا حسین زادگان از تیم اروم موفق شد با رکورد 14 ثانیه به عنوان نفر دوم به فینال این لیگ راه پیدا کند.در مرحله فینال که رکورد گیری از 10 تیم برتر مرحله اول انجام می گرفت، حسین زادگان نتوانست عملکرد دور اول را تکرار کند و در پایان به مقام پنجم این لیگ بسنده کرد.


در لیگ فوتبالیست نمایندگان اروم در مراحل مقدماتی موفق ظاهر شدند و توانستند با غلبه بر حریفان خود به جمع 32تیم پایانی صعود کنند.در این مرحله عرشیا حسین زادگان با قبول شکست از دور مسابقات کنار رفت ولی مهدی غفاری و مبین خدایی در رقابتی حساس و دیدنی موفق شدند حریفان خود را شکست داده و به مرحله بعد صعود کنند.غفاری و خدایی در این مرحله نیز موفق ظاهر شدند و به جمع 8 تیم پایانی صعود کردند که در این مرحله اشتباهات محض داوری مانع از صعود این دو نماینده شایسته اروم به مرحله نیمه نهایی شد.خدایی و غفاری در پایان، درعین شایستگی مقامهای پنجم و ششم را کسب کردند.

اوج درخشش و قدرت نمایی نمایندگان اروم در لیگ جنگجو بود. در این لیگ نمایندگان اروم مقتدرانه حریفان خود را تسلیم قدرت خود میکردند.محمودرضا ذوالقدریان، محمدامین بحری، علیرضا اکبری، محمد مهدی قدیمی و مهدی تیموری نمایندگان شایسته ای برای اروم بودند که با شکست تمامی حریفان خود به مرحله حذفی راه یافتند.مهدی تیموری در مرحله حذفی با تصمیم عجولانه و اشتباه داوری از دور مسابقات حذف شد ولی چهار نماینده دیگر اروم با شکست حریفان خود به مرحله بعد صعود کردند. در مرحله بعد محمد مهدی قدیمی کم تجربه ظاهر شد و در حالی که شایسته پیروزی بود با قبول شکست از حریف خود، از دور مسابقات کنار رفت.ذوالقدریان، بحری و اکبری با غلبه بر حریفان خود به جمع 8 تیم پایانی صعود کردند که در این مرحله بحری و اکبری رقابتی تمام ارومی برگزار کردند که بحری موفق شد با غلبه بر اکبری به مرحله نیمه نهایی صعود کند.ذوالقدریان نیز با غلبه بر حریف خود به مرحله نیمه نهایی راه پیدا کرد. در مرحله نیمه نهایی ذوالقدریان در یک رقابت دیدنی موفق شد حریف خود را شکست داده و فینالیست شود ولی بحری با قبول شکست به دیدار رده بنده راه یافت که در دیدار رده بندی با بدشانسی مواجه شد و براثر خالی شدن باتری ربات، شکست را پذیرفت و به مقام چهارم این لیگ بسنده کرد.

در فینال لیگ جنگجو که در حضور دکتر موسی خانی، پدر علم رباتیک ایران برگزار میشد، محمودرضا ذوالقدریان از اروم ربات و امیرحسین اکبری از منطقه1 دیدار نفس گیر و به یاد ماندنی را برگزار کردند که ذوالقدریان موفق شد با غلبه بر این حریف سرسخت، عنوان قهرمانی را کسب کند.


در لیگ های زمین پاک و مسیریاب نمایندگان اروم موفق ظاهر نشدند و نتوانستند به فینال این لیگ ها صعود کنند.
 
در پایان این دوره از رقابتها، منطقه 1 تهران عنوان قهرمانی تیمی را کسب کرد. بعد از منطقه 1، تیم های اروم ربات ، منطقه 20، منطقه 8 و منطقه 10 به ترتیب عنوانهای دوم تا پنجم را به خود اختصاص دادند.

نوع مطلب : مسابقات رباتیک جشنواره شکوفا، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :